Харків інноваційний

Харківська область має всі підстави, щоб відновити свій статус інтелектуальної столиці України, стати зразковим регіоном  з смарт спеціалізації місцевої економіки, тому що з історичних обставин  має значний науково-технологічний потенціал, якій є основою для розвитку регіональної інноваційної екосистеми, використовуючи механізм трансферу знань та технологій між наукою та реальним сектором економіки. 

Науково-технологічна сфера регіону складається з понад 20-ти науково-дослідних інститутів Національної академії наук України та інших академій, а  також з 32-ох закладів вищої освіти – університетів та академій, які готують фахівців практично для всіх галузей сучасної науки, інженерних дисциплін, економіки і підприємництва, а також з низки приватних дослідних організацій. 

Інноваційний індекс Харківської області становить 64,1%. Для порівняння – середній індекс по Україні складає лише 31,6% (дані 2017 р.). Але для реалізації на практиці цього потенціалу необхідно налагодити системний зв’язок та об’єднати зусилля усіх ланок сучасної четверної спіралі інновацій (наука-промисловість-держава-суспільство). Саме така задачу пропонується виконувати за допомогою Харківської регіональної мережі трансферу технологій. 

 

Останні надходження

NewProject