Газоструйне джерело вакуумного ультрафіолетового і ультрам'якого рентгенівського випромінювання
Розроблено унікальний метод генерації електромагнітного випромінювання у широкому спектральному діапазоні. Він полягає у збудженні електронним пучком просторово обмеженого надзвукового струменя газу, який формується у вакуумній камері і відкачується кріогенним насосом. На підставі цього методу створено малогабаритне газоструминне джерело вакуумного ультрафіолетового та ультрам'якого рентгенівського випромінювання (ГІС), який має низку унікальних можливостей і дозволяє вирішувати ряд проблем у галузі атомної та молекулярної фізики, фізики кластерів, фізики електронних та атомних зіткнень, спектроскопії, фізики плазми, у галузі фотохімії, біофізики та екології.
ОПИС:
Метод полягає у збудженні електронним пучком просторово обмеженого надзвукового струменя газу, який формується у вакуумній камері і відкачується кріогенним насосом. При зміні температури та тиску газу на вході в сопло в струмені можуть бути присутні не тільки атоми, але й кластери різних розмірів аж до мікрокристалів. Область перетину струменя з електронним пучком є джерелом електромагнітного випромінювання в широкому діапазоні довжин хвиль, що включає ультрам'яку рентгенівську (УМР) область, вакуумний ультрафіолет (ВУФ), ближній ультрафіолет, видиму та інфрачервону області спектра. У короткохвильовому спектральному діапазоні джерело за енергетичними та спектральними характеристиками не поступається параметрам синхротронного випромінювання.
Джерело може бути використане для вирішення цілого ряду завдань у галузі фотолітографії, радіаційної стійкості матеріалів, лазерної фізики, космічного матеріалознавства, метрологічних вимірах у ВУФ та УМР областях спектру.
Можливе моделювання в наземних умовах спектра випромінювання Сонця у ВУФ та УМР областях, включаючи сонячні спалахи.
вивчення впливу факторів космічного простору на механічні, оптичні та ін. властивості органічних та неорганічних матеріалів, поміщених у високий вакуум. Можлива модернізація джерела для моделювання одночасного на матеріали електромагнітного випромінювання та інтенсивних електронних потоків.
Розробка та дослідження сцинтиляційних детекторів ядерних випромінювань на основі інертних газів
Дата розміщення:
2021-12-30
Дата останнього оновлення:
2021-12-30
Тематичний напрям / Сфера застосування:
Навколишнє середовище, Енергетика, Матеріали, Нано- і мікротехнології